Virtuální prohlídka

Renovace podlah

  • Nově s hloubkovou dezinfekcí s pomocí antibakteriálního roztoku

Renovace podlah – rychle, ekologicky a bezprašně! Jak na to?

Každý z nás si jistě dokáže představit opravu či renovaci masivní dřevěné podlahy – zbrousit a nalakovat nebo ošetřit olejem. Dnes však již můžete renovovat nejen masivní dřevěné podlahy, ale i dřevěné podlahy vrstvené a, možná pro někoho překvapivě, i podlahy vinylové, PVC nebo linoleum, které se souhrnně označují jako podlahy elastické. Renovaci podlahy můžete svěřit buď odborné podlahářské firmě anebo, pokud jste alespoň trochu zruční, provést renovaci podlahy svépomocí.

Výhody renovací podlah:

  • Nízká časová náročnost – renovace podlahy je oproti kompletní pokládce podlahy časově úspornější, odpadá odstranění původní krytiny i opětovná příprava podkladu. V případě renovace vinylových a PVC podlah je možné provést renovaci v průběhu jednoho dne.
  • Bez prachu – renovace podlahy sice zahrnuje i broušení povrchu podlahy, nicméně v případě dřevěných podlah se nabízí využití technologie bezprašného broušení Bona DCS a v případě podlah elastických se jedná o mokré broušení, tedy rovněž broušení bezprašné.
  • Minimální ekologická zátěž – při renovaci vaši stávající podlahu nelikvidujete, ale dodáte jí pouze novou povrchovou a ochranou vrstvu, případně i změníte design. Nevzniká žádná náročnost likvidace původní podlahy ani podkladu a vy šetříte životní prostředí.
  • Finanční výhodnost – celkové náklady na renovaci podlahy jsou nižší, než pokud byste měnili podlahu kompletně. Odpadají rovněž náklady na likvidaci staré podlahy.

Kvalita a trvanlivost – produkty pro renovaci podlah od firmy Bona jsou profesionálním řešením pro kvalitní výsledek. Při správném dodržení postupů renovace je garantována dlouhodobá výdrž podlahy.

 

Jaké podlahy je možné renovovat?

Vlastní možnosti renovací podlahy jsme konzultovali s Davidem Novákem, technickým poradcem společnosti Bona, jež je celosvětovým výrobcem podlahové chemie, podlahářských brusek a prostředků pro profesionální i běžnou údržbu podlah.
Společnost Bona je švédská firma se 100 let trvající tradicí v oblasti profesionálních podlahářských produktů a pro renovace podlah nabízí ucelený systém Bona Care Program.
V současné době jsou renovace podlah novým trendem, přičemž přínosem jsou především výhody ekonomické, časové a ekologické. Dříve se zpravidla renovovali pouze klasické dřevěné podlahy – prkna nebo parkety, a to s cílem obnovit jejich původní vzhled.