Virtuální prohlídka

Často kladené dotazy

Je podložka vhodná i pod PVC či plovoucí podlahu?

Ne! Kobercové podložky jsou vhodné pouze k instalaci pod koberce. Pod plovoucí podlahy jsou určený jiné speciální podložky.

Lze pokládat podložku i koberec tzv. na "volno" ?

Ne! Podložky pod koberce se instalují pouze dvěma způsoby.

Napínáním:

Tzn. Nejprve se nainstalují napínací lišty po CELÉM obvodu místnosti. Mezi tyto napínací lišty se instaluje zvolená podložka ode zdi ke zdi. Podložka se na několika místech zafixuje proti případnému posuvu, na betonovém podkladu fixačním lepidlem ve spreji, na dřevěném podkladu sponkovacím kladivem. Spoje podložky je vhodné přelepit páskou.Následně se instaluje koberec na napínací lišty. Koberec se neřeže na přesno, ale nechává se 3 – 5 mm navíc, aby se koberec mohl zachytit za zadní zkosenou hranu napínací lišty. Po instalaci lze koberec  olištovat zvolenou lištou.

Dvojitým lepením:

Tzn. Podložka se přilepí k podkladu silnějším fixačním lepidlem, tzv. "suchá zip", na ni se následně přilepí koberec disperzím lepidlem. V tomto případě se napínací lišty nepoužívají.Stejně tak se nepoužívá těžká válec! K uhlazení podložky a koberce do lepidla se používá lehké tzv. šoupátko, nebo lehký přítlačný válec o hmotnosti max. 10kg.

Nedělají se do koberce na podložce otlaky od nábytku?

Otlaky na koberci na podložce jsou charakteristické, ale toto je to samé jako otlaky na koberci s vyšším vlasem instalovaném bez podložky.Navíc podložka má schopnost vrátit se do původní polohy a vytlačovat tak zmáčknutý koberec zpět do původní polohy. Otlaky na kobercovém vláknu lze nadzvednout za pomoci sání vysavače. Tak jako tak, po instalaci koberce je většina nábytku umístěna na místo, kde zůstává po celou dobu umístění.

Jakou mají podložky životnost?

Každá podložka má garantovanou životnost po celou dobu životnosti vašeho nového koberce instalovaného společně s podložkou. Podložka musí být však instalovaná v doporučených prostorech.

Můžu po pár letech vyhodit koberec a použít podložku pod stávající koberec?

Toto je na zvážení dle stavu podložky. Dle výrobce je doporučeno pod nový koberec instalovat novou podložku. Jestliže však není výrazně použitá a je třeba vyměnit koberec, třeba z důvodu poškození vlákna, lze použít podložku stávající. Pouze však v případě, že byl koberec instalován metodou napínáním

Snese podložka zátěž kolečkových židlí?

Atest na kolečkový nábytek, či židle mají podložky Floorwise LIFT, Floorwise TREAD a Endura. Stejně tak je, ale třeba instalovat koberec s patřičným atestem. Při větší intenzitě se doporučuje instalovat metodou dvojitého lepení. Následné použití podložky pod kolečkovou židli lze taktéž zamezit případnému poškození koberce.

Lze použít podložku i na schodech?

Ano! A je to dokonce lepší systém instalace koberce na schodech než klasické rozřezávání koberce schod po schodu. Při metodě napínání je zamezeno zbytečnému znehodnocení nového koberce a podkladní vrstvy použitím lepidla. Koberec lze z napínacích lišt jednoduše sejmout a reinstalovat.