Virtuální prohlídka

Podložky pod koberce

Podložky pod koberce floorwise jsou na trhu již několik desetiletí. Ve světě (především ve Spojeném Království, Irsku, USA či Kanadě) je pokládka  koberců na  podložku již standardem. Téměř každý koberec, dodávaný v metráži opouští výrobní závod s tím, že musí být nainstalován na podložce tzv. napínací metodou (viz. video níže) nebo celoplošnou fixací (nalepením). Pokud není tato podmínka dodržena nevztahuje se pak na koberec záruka.

Výhody použití podložky  pod koberec:

Zvýšení komfortu chůze po koberci:

I z toho nejobyčejnějšího koberce se díky podložce stane koberec příjemný na došlap jako by se jednalo o luxusní koberec se střiženým vlasem.

Zvýšení životnosti koberce:

Díky schopnosti podložky vytlačovat sešlápnutý koberec zpět na horu od podlahy, je velice sníženo opotřebení koberce a tím se následně prodlužuje i lhůta pro jeho výměnu. Nezávislé studie z UK  poukazují na to, že použití podložky prodlužuje životnost koberce až o 40%.

Zvukové a tepelné izolační vlastnosti:

Podložky FLOORWISE se vyznačují zvukovou izolací 26dB – 44dB, termální izolací 1,15tog – 3,1tog. Varianty jak pro chladné prostory tak pro podlahové vytápění. Podložky dle nezávislých studií snižují náklady na topení až o 15%.

Vyrovnání nerovností podkladu:

Podložky FLOORWISE vyrovnají až 95% nerovností podkladu a ušetřené peníze za případnou nivelaci a další složité úpravy tak můžete investovat do kvalitní podložky, která Vám nabídne již výše zmíněné výhody.

Systém instalace v místnostech a na schodech:

Při metodě napínaní je zamezeno zbytečnému  znehodnocení nového koberce a podkladu použitím lepidla. Koberec  lze  v případě potřeby jednoduše sejmout a reinstalovat.

Stejnou metodou lze koberec instalovat i na schodiště, čím se opět zvýší komfort a bezpečnost na rozdíl od klasických dřevěných  či kovových schodišť.

Jednoduší údržba a čištění:

Vysávání a čištění koberce je mnohem jednoduší a účinnější, jelikož koberec není pevně slepen s podkladem a umožňuje tak lepší cirkulaci  vzduchu při lehkém "nadzvednutí " koberce a je tak dosaženo při použití vysavače maximálního účinku sání. Tento efekt umožňuje vysát i ty nejmenší částice, které by jinak ničily podklad koberce.

Instalace koberce na podložku - metoda napínání


Instalace koberce na podložku - metoda dvojitého lepení


Ukázka pokládky podložky včetně napínacích lišt


Kam se jaká podložka hodí?