Virtuální prohlídka

Koberce - Gorgony Olomouc

Naše firma GORGONY, s.r.o. Olomouc dováží koberce od předních světových výrobců:

Beaulieu, Domo, Timzo, Edel, Vebe, Vifloor, Sit-In a dalších výrobců.

Bytové koberce

V naší nabídce naleznete bohatou paletu bytových koberců nejrůznějších barev, potisků a dezénů. Můžete si vybrat z několika typů od tištěných, smyčkových, česaných s plastickým vzorem (sroll), až po luxusní  koberce s vysokým vlasem typu velur, cutloop a shaggy. Nabízíme také  přírodní vlněné koberce, popřípadě koberce s částečnou příměsí vlny Bytové koberce jsou k dostání  v šířích 3; 4 a 5 metrů, které by měli uspokojit každého zákazníka. V případě že, Vám daná šířka nevyhovuje, naši pracovníci jsou ochotni Vám pomoci s navržením řezů do Vašich prostor. Mezi výhody metrážových koberců patří užitné vlastnosti jako je tepelná a zvuková izolace, zmírnění kročejového hluku, minimální nároky na podklad a příjemný pocit při chůzi.

Zátěžové koberce

Zátěžové koberce jsou určeny především (ale ne výhradně) do komerčních prostor s vysokou frekvencí pohybu jakou jsou kanceláře, hotely, banky, restaurační zařízení, vstupní haly, prodejny, školy atp. Technologie výroby a použitý materiál u nich zaručuje vysokou odolnost  a dlouhou životnost. Výhodou zátěžových koberců oproti dlažbám, litým podlahám a dalším odolným materiálům podobného typu je, že navodí pocit útulnosti, jsou příjemné na došlap, zabraňují víření prachu, zlepšují akustiku prostoru a přesto odolají požadované nadměrné zátěži. V naší nabídce jsou zátěžové koberce vpichované, smyčkové, velurové (střižené) a speciální kobercové čtverce.

Koberce pro čistící zóny

Speciální čistící koberce jsou určeny především pro odstranění vlhkosti a nečistot z obuvi a jsou schopny zachytit až šest litrů prachu, bahna a nečistot na 1m2. Jsou určeny především do vstupních prostor. V nabídce máme vnitřní i venkovní čistící koberce ve standartních šířkách 1 a 2 metry a v několika zátěžích (od bytové až po komerční a průmyslové). Nesmírnou výhodou při použití těchto koberců je, že přináší úsporu nákladů a času na úklid podlahových ploch a také výrazně snižují riziko uklouznutí a následného pádu a úrazu.

Běhouny

Běhouny jsou úzké koberce v šířkách 67 cm až 100 cm, sloužících k zateplení či zútulnění chodeb a schodištních prostor. Opticky dokáží propojit ostatní místnosti. Nabízíme běhouny tištění i tkané v moderních i klasických dekorech , včetně protiskluzového podkladu (zabraňuje smeknutí koberce a následnému pádu a úrazu) vhodného na plovoucí podlahy parkety , leštěné betonové a lité podlahy.

Kusové koberce

Nabízíme širokou škálu kusových koberců od nejrůznějších výrobců. K dostání je dostatečné množství klasických i moderních dekorů různých  rozměrů pro uspokojení každého zákazníka. Nabízené kusové koberce jsou vyrobeny z různých materiálů a v několika provedeních. Od klasických střižených s úpravou heatset, přes vysoké “chlupáče“  typu shaggy až po oblíbené  “bukláky “ či vlněné koberce. Kusové koberce perfektně doplňují interiér bytu a dotváří jeho atmosféru, stejně jako plní  užitnou a estetickou funkci.

Označení koberců

Každý koberec je v naší nabídce označen třídou a stupněm komfortu.

Komfort neboli nakolik je koberec příjemný na dotek se značí číslicemi 1 až 5, kdy 5 je nejkomfortnější koberec.

Třída koberce značí zátěžovost a tedy doporučené použití.

  • Třída 21 – části obytných prostor s občasným používáním
  • Třída 22 – obytné prostory trvale běžně používány (místnosti jako obývák, jídelna atd.)
  • Třída 22+ - obytné prostory intenzivněji užívané (chodby, schodiště…)
  • Třída 23 – Obytné prostory intenzivně používané (vstupní chodby, kuchyně…)
  • Třída 31 – Komerční prostory občasně užívané (konferenční sály, hotelové pokoje)
  • Třída 32 – Komerční prostory s běžným trvalým užíváním (kanceláře, čekárny, obchody, haly)
  • Třída 33 – Komerční prostory intenzivněji používané (chodby, obchodní domy, školní třídy…)
  • Třída 41, 42, 43 – Komerční prostory extrémně zatížené

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat nebo navštivte naši prodejnu v Olomouci.